×
 • Lajme
 • Lajme

  Ruzhdi Shehu: Me Vetëvendosjen do të qeverisim në Junik

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Komuna e Junikut, për katër vjet do të udhëhiqet nga Ruzhdi Shehu i LDK-së i cili në balotazh e mposhti Agron Kuçin e AAK-së.

  Por Shehu, nuk arriti që të marrë vota të mjaftueshme për Kuvend Komunal. E për të bërë shumicën, ai ka arritur koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

  “Ne kemi marrëveshje me qendrën e Lëvizjes Vetëvendosje qendra në Junik. Koalicioni është i kryer dhe me LVV-në do të vazhdojmë me bashkëqeverisje”, tha ai për Front Online.

  Mësoni koalicionet paszgjedhore në Vushtrri, Kaçanik, Junik, Gjilan, Skënderaj, Gjakovë,…

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.