×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rusia shënon shifrën më të ulët ditore të rasteve me Covid-19 që nga 30 prilli

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Gjatë 24 orëve të kaluara, në Rusi janë shënuar 7,843 raste ditore të koronavirusit. Kjo është shifra më e ulët për 24 orë që nga data 30 prill.

  Në këtë mënyrë, shifra e përgjithshme e personave të infektuar me virusin e ri në shtetin më të madh në botë shkoi në 553,301.

  Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 194 të vdekur dhe numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 7,478, shkruan “Reuters”.

  Pavarësisht numrit të madh të infektimeve, Rusia ka shënuar shumë më pak viktima se Shtetet e Bashkuara dhe vendet kryesore evropiane, me përjashtim të Gjermanisë.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Kryeministri britanik Rishi Sunak u kërkoi aleatëve perëndimorë që të vazhdojnë të mbështesin dhe armatosin Ukrainën në mënyrë që Ukraina të mund...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Rastet me COVID-19 dhe shtrimet në spital janë në rritje në Evropë. Franca nisi një fushatë të re vaksinimi kundër COVID-19 këtë...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Ambasadorët e Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë arritur marrëveshje finale mbi reformat në politikat e migracionit. “Ambasadorët e BE-së janë pajtuar...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se nuk do t’i votojnë marrëveshjet ndërkombëtare deri kur të merret vendimi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka vizituar sot kampin Bondsteel, ku ka biseduar me ushtarët britanikë nga Regjimenti...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka kritikuar deputetët për mos votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare. Konjufca tha se një “kuvend që...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Rastet me COVID-19 dhe shtrimet në spital janë në rritje në Evropë. Franca nisi një fushatë të re vaksinimi kundër COVID-19 këtë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Financave, Hekuran Murati...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Ambasadorët e Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë arritur marrëveshje finale mbi reformat në politikat e migracionit. “Ambasadorët e BE-së janë pajtuar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.