Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rusia shënon rekord të viktimave dhe rasteve ditore me Covid-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjatë 24 orëve të kaluara, në Rusi janë regjistruar 24.822 raste të reja të koronavirusit, që është shifra më e madhe prej fillimit të pandemisë.

  Vetëm në kryeqytetin rus, Moskë, gjatë kësaj periudhe u regjistruan 7.168 raste, shifër që po rritet vazhdimisht ditëve të fundit.

  Pas rasteve të reja, numri i përgjithshëm i personave të infektuar me SARS-CoV-2 në Rusi shkoi në mbi 2 milionë e 64 mijë, shkruan The Guardian.

  Rusia është shteti i pestë në botë me më së shumti të infektuar, pas Shteteve të Bashkuara, Indisë, Brazilit dhe Francës.

  Përpos infektimeve, në 24 orët e kaluara u regjistruan edhe 467 persona të vdekur nga koronavirusi, që gjithashtu është shifër rekorde. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave të pandemisë në Rusi shkoi në 35.778.

  Ndryshe, Rusia ka deklaruar se ka zbuluar dy vaksina kundër sëmundjes COVID-19, por vendet perëndimore kanë dyshime për efikasitetin e tyre shkaku i mungesës së transparencës gjatë testimit.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Recep Tayyip Erdogan ka kandiduar sërish për postin e presidentit në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 14 majit të këtij...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.