[wp-story]

Bota/Rajoni

Rusia shënon rekord të rasteve ditore me COVID-19

Rusia shënon rekord të rasteve ditore me COVID-19
09:25 | 27 Nëntor 2020

Rusia ka regjistruar shifër rekorde të infeksioneve me koronavirus për herë të tretë për një periudhe prej rreth një jave.

Gjatë 24 orëve të kaluara, në këtë shtet u regjistruan 27.543 raste të reja, duke e çuar në mbi 2 milionë e 215 mijë shifrën e përgjithshme të të prekurve, shkruan The Guardian.

Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 496 të vdekur. Numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 38.558.

Kjo ishte hera e tretë nga e shtuna që Rusia regjistroi rekord të rasteve dhe viktimave të koronavirusit për 24 orë.

Pavarësisht rritjes së rasteve, të cilat presidenti Putin javën e kaluar i përshkroi si alarmuese, Rusia nuk ka vendosur për izolim si në disa shtete evropiane.

Autoritetet në shumë rajone kanë kërkuar përdorim të maskave në vende publike dhe e kanë kufizuar numrin e punëtorëve në zyra, por nuk kanë marrë vendim për izolim të rreptë në shtëpi.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera