Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rusia shënon mbi 5,100 raste të reja të koronavirusit

  FrontOnline
  10 Gusht 2020

  Gjatë 24 orëve të kaluara, në Rusi janë regjistruar 5,118 raste të reja të koronavirusit.

  Kështu, numri i përgjithshëm i personave të prekur nga virusi i ri në shtetin më të madh në botë shkoi në 892,654, duke qenë vendi i katërt më i prekur në nivel global.

  Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe 70 viktima të reja dhe shifra e përgjithshme e rasteve fatale shkoi në 15,001.

  Ndonëse është në mesin e shteteve me numrin më të lartë të personave të infektuar, Rusia ka shifër relativisht të ulët të viktimave në krahasim me Shtetet e Bashkuara, Brazilin dhe Meksikën.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Grupe qytetarësh serbë u mblodhën para ndërtesës së komunës në Leposaviq për të kundërshtuar marrjen e pushtetit lokal nga kryetari i ri...
  Lajme29 Maj 2023
  Policia e Kosovës hodhi gaz lotsjellës për të shpërndarë qytetarët, pasi KFOR-i i lëshoi ata të tuboheshin para ndërtesës së komunës në...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.