[wp-story]

Bota/Rajoni

Rusia regjistron rekord vdekje ditore nga COVID-19

Rusia regjistron rekord vdekje ditore nga COVID-19
12:56 | 29 Maj 2020

Rusia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Rusia ka raportuar 232 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit, një shifër rekorde një-ditore.

Kjo e rriti numrin e vdekjeve në shkallë vendi në 4.374, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Zyrtarët thanë se 8,572 infeksione të reja ishin konfirmuar, duke e çuar numrin kombëtar në 387.623.

Ky është numri i tretë më i lartë i raportuar në botë pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera