[wp-story]

Bota/Rajoni

Rusia po përgatitet për një valë të re me coronavirus

Rusia po përgatitet për një valë të re me coronavirus
15:38 | 18 Qershor 2020

Rusia është duke u përgatitur për t’u përballur me një valë të re me Covid-19 gjatë vjeshtës.

Pas një rënie graduale të rasteve të reja me koronavirus, autoritetet ruse kanë filluar që t’i lehtësojnë kufizimet e lëvizjes, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Mbikëqyrësja e shtetit për shëndetin e konsumatorit, Anna Popova, ka thënë se po shpreson që numri i rasteve të reja do të vazhdojë të zvogëlohet gjatë verës, por se Rusia duhet të jetë e gatshme në rast se situata përkeqësohet.

“Rreziqet që fuqia e epidemisë të kthehet gjatë vjeshtës janë të larta dhe ne jemi duke u përgatitur për këtë”, ka theksuar ajo.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera