Bota/Rajoni

Rusia paralajmëroi SHBA-në: Kjo do të jetë fundi i marrëdhënieve nëse na shpallni sponsorë të terroristëve

Rusia paralajmëroi SHBA-në: Kjo do të jetë fundi i marrëdhënieve nëse na shpallni sponsorë të terroristëve
13:01 | 13 Gusht 2022

Moska paralajmëroi Uashingtonin se përfshirja eventuale e Rusisë në listën e vendeve që sponsorizojnë terrorizmin do të ishte, nga ana diplomatike, një pikë pa kthim dhe një shkas për një ndërprerje totale të marrëdhënieve midis dy vendeve, raportoi sot “Guardian”. .

Drejtori i Departamentit për Amerikën e Veriut në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Rusisë, Aleksandër Darçiev, iu referua nismës në Kongresin Amerikan për të shpallur Rusinë “sponsor të terrorizmit”.

“Ne paralajmërojmë amerikanët për pasojat e dëmshme të veprimeve të tilla, të cilat do të dëmtojnë përgjithmonë marrëdhëniet dypalëshe, gjë që nuk është as në interesin tonë dhe as të tyre”, tha drejtori i Departamentit të Amerikës së Veriut në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Rusisë./FrontOnline/

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera