Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rusia dërgon ndihma mjekësore dhe ekip me mjekë në Liban

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Qeveria e Rusisë ka nisur pesë aeroplanë me ndihma mjekësore dhe një ekip me mjekë për në Liban për ta ndihmuar këtë vend pas shpërthimit të djeshëm.

  Kështu ka thënë të martën ministri rus i Situatave Emergjente, Yevgeny Zinichev për agjencinë e lajmeve Tass.

  Ministri poashtu do ta dërgojë një ekip të trajnuar për kërkime dhe operacione shpëtimi bashkë edhe me një ekip për identifikimin e rasteve me COVID-19.

  Libani ka regjistruar mbi 5.000 raste me virusin korona, përfshirë 65 vdekje, sipas Universitetit Johns Hopkins.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Së paku pesë automjete dhe disa dhjetëra forca speciale, me automatikë dhe parzmore, ndodhen para qendrës tregtare “Skopljanka” në lagjen “Aerodrom Skoplje”,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.