Bota/Rajoni

Rusët sulmuan ushtrinë ukrainase në rajonin e Donetskut, 170 ushtarë u vranë

Rusët sulmuan ushtrinë ukrainase në rajonin e Donetskut, 170 ushtarë u vranë
14:55 | 13 Gusht 2022

Forcat Ajrore të Rusisë kryen sulme të sakta në vendin e dislokimit të Brigadës së 10-të Sulmuese Malore të Ushtrisë së Ukrainës, në të cilat u vranë pothuajse 200 anëtarë, tha sot zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes, gjenera Igor Konashenkov.

“Sulmet e sakta të Forcave Ajrore Ruse në vendin e vendosjes së përkohshme të Brigadës së 10-të Sulmuese Malore në zonën e vendbanimit Perejzdnoye në Republikën Popullore (të vetëshpallur) të Donetskut eliminuan deri në 170 nacionalistë dhe 12 pjesë të pajisjeve ushtarake. ”, tha Konashenkov, raportoi TASS.

Sipas gjeneral Igor Konashenkov, forcat ruse shkatërruan një raketë-hedhëse HIMARS dhe një depo municioni në rajonin Kramatorsk të Republikës Popullore të Donetskut./FrontOnline/

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera