×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Rukiqi i LDK-së e kritikon Qeverinë Kurti: Me hapa të sigurt drejt fundosjes

  FrontOnline
  16 Shtator 2023

  Berat Rukiqi, zyrtar i lartë i LDK-së, ka kritikuar Qeverinë Kurti në lidhje me zhvillimin ekonomik në Kosovë.

  Sipas zyrtarit të LDK-së, “periudha me trendin më negativ të rritjes ekonomike (përjashto fillimin e pandemisë), është tremujori i dytë i këtij viti”.

  Tutje, Rukiqi ka shkruar se Qeveria Kurti nuk ka bërë asnjë veprim konkret për zhvillimin ekonomik të Kosovës./Front Online

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA me rekord të ri në nr. të udhëtarëve dhe fluturimeve
  Nga Rubrika
  Lajme02 Tetor 2023
  Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që...
  Lajme02 Tetor 2023
  Drejtoresha e Klinikës Plastike ,Violeta Zatriqi, ka njoftuar të gjitha gratë të cilat janë operuar nga kanceri i gjirit mund të rikonstruktojnë...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ambasadori i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ilir Dugolli, e ka kritikuar paraqitjen e sontme televizive të presidentit serb, Aleksandar...
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti mirëpriti ambasadorin jorezident të Japonisë në Kosovë, Ryuta Mizuuchi, me të cilin krahas zhvillimeve të...
  Lajme02 Tetor 2023
  Më 17 dhjetor 2023 pritet të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Serbi. Se a mund të presim unifikim të spektrit politik...
  Lajme02 Tetor 2023
  Grupi Parlamentar i AAK-së, organizon tryezë diskutimi që për temë ka situatën e sigurisë pas sulmeve terroriste në veri të vendit. Në...
  Lajme02 Tetor 2023
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se rreshteri Anton Cena ka fituar tri medalje në Spanjë në disiplina të ndryshme në...
  Lajme02 Tetor 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, e ka luajtur “paqësorin“, gjatë një interviste për CNN. Ai ka thënë se “Serbia është vendi i...
  Lajme02 Tetor 2023
  Pas trazirave në veri, Serbia ka shtuar forca ushtarake në kufi me Kosovën. Kjo është kritikuar nga SHBA-të, që kanë kërkuar që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.