Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Rukiqi del me sqarim tjetër për punëtorët që punojnë në zonat e kuqe pas orës 19:00

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka sqaruar edhe njëherë orarin e punës për punëtorët të cilët punojnë në zonat e kuqe e në të cilat është vendosur orë policore nga ora 19:00.

  Përmes, një postimi në profilin e tij në Facebook, Rukiqi ka shkruar se punëtorët në zonat e kuqe mund të lëvizin në vendbanimet  e tyre deri në një orë pas fillimit të orës policore, derisa ata që punën e kanë të organizuar me turne u lejohet lëvizja duke prezentuar dokumentin e nxjerrur nga ATK.

  Postimi i tij i plotë:

  Sapo kam marr konfirmimin nga autoritetet pergjegjese per dy çeshtje:

  1) Punetoret qe punojne ne zonat e kuqe dhe ku ka ore policore, mund te levizin, perkatesisht te kthehen ne vendbanimet e tyre, deri ne nje ore, pas fillimit te ores policore. Te njejtit duhet te kene vertetimin qe kane qene ne orar te punes, deri ne ora 19;

  2) Per punetoret e kompanive qe e kane te organizuar punen me turne, nga sektoret qe ju lejohet veprimtaria, pra qe punojne edhe pas ores 19 (prodhim, sherbime, etj), lejohet levizja, duke e prezantuar dokumentin e nxjerrur nga ATK.

  Qendra Operative e Ministrise te Puneve te Brendshme e ka percjellur informaten tek policia ne menyre qe te mos kete asnje pengese ne levizjet e punetoreve./FrontOnline/

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka mbajtur protestë dje në Prishtinë kundër marrëveshjes së Ohrit, ndërsa ditë më parë kishin shkruar parulla në kryeqytet “Albin...
  Lajme26 Mars 2023
  Mikrobiologu Lul Raka, foli për pandeminë, “zhdukjen” e tij nga mediat, kohën e luftës, sistemin shëndetësor në Kosovë etj. U bë i...
  Lajme26 Mars 2023
  Në kuadër të bashkëpunimit me Republikën e Sllovenisë, rreshter majori i FSK-së, Bedri Zuka po merr pjesë në Konferencën e nënoficerëve të...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Vip26 Mars 2023
  Një ditë pasi u eliminua nga Big Brother VIP Albania, Kiara Tito, ka qenë e ftuar në “Fan Club” për të folur...
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.