×
 • Sport
 • Sport

  Rui Costa: Të luash në Itali është gjithmonë ndjenjë e veçantë

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Rui Costa është rikthyer në qytetin e Milanit për ndeshjen e së martës mbrëma në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve ndërmjet Interit dhe Benficas dhe megjithëse ish-ylli i kuqezinjve ka këmbëngulur se nuk ndjen asnjë sens rivaliteti me Nerazzurrët, ai gjithashtu na rikujtoi se është një tifoz i kuqezinjve.

  Costa është emëruar president i Benficas në vitin 2021 dhe siç është zakon përpara ndeshjeve të Ligës së Kampionëve ai u ftua për drekë nga homologët e tij të Interit.

  Me të mbërritur, Costa u ndal për t’iu përgjigjur disa pyetjeve të gazetarëve që ishin mbledhur jashtë në rrugë në pritje te tij.

  Duke vlerësuar ndeshjen e së martës, Costa tha: “Padyshim që pres një atmosferë të shkëlqyer, ne po luajmë në Ligën e Kampionëve në “San Siro”, me një ekip brilant”.

  Ndeshja e së martës mbrëma do të jetë një përsëritje e çerekfinales së Ligës së Kampionëve 2022-23, të cilën Interi e fitoi 5-3 pas dy ndeshjeve.

  “Nuk ka hakmarrje”, ka thënë Costa. “Ne humbëm sezonin e kaluar kundër finalistëve, atëherë ishte çerekfinale, por tani është faza e grupeve. Ne duhet të fitojmë sepse tashmë kemi humbur ndaj Salzburgut”.

  Më pas, ish-reprezentuesi portugez u pyet se si ishte të kthehesh në Itali për të luajtur kundër një prej skuadrave rivale.

  “Të luash kundër italianëve është gjithmonë e veçantë, kam kaluar 12 vite duke luajtur në Itali. Nuk kam ndjenja rivaliteti, i respektoj të gjithë, por padyshim që jam mbështetës i Fiorentinës dhe Milanit”, përfundoi Costa./Telegrafi/

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Sport06 Dhjetor 2023
  Real Madrid ka vendosur një afat për të cilin Kylian Mbappe duhet t’i përgjigjet ofertës së tyre dhe ka përgatitur një opsion...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Manchester United pret Chelsean në “Old Trafford” në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier. Djajtë e Kuq po kalojnë formë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Newcastle mund t’i bllokohet transferimi i David de Geas nga Liga Premier. Magpies duan ta transferojnë ish-portierin e Manchester United pasi numri...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se pavarësisht progresit në dialog siç është Marrëveshja e Brukselit dhe ajo e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ditë më parë kryeministri, Albin Kurti kishe deklaruar se ekzistojnë grupe sikurse ato në Banjskë të cilat po përgatiten në Serbi, për...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Kaderi ka pasur një bisedë të gjatë me konkurrenten tjetër të këtij formati, Edonën. Ajo ka...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby ka zhvilluar një bisedë me Edonën dhe Kaderin, në oborrin e shtëpisë së “Vëllait të...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Hyrja e banorit të ri në Big Brother VIP Kosova, Ardit, duket të ketë ndikuar mirë tek konkurrentja e tij, Shqipja. Në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.