×
Opinione05 Tetor 2020
Autoriteti i një qeverie demokratike, si politike ashtu edhe të moralshme, varet nga shkalla e besimit ose e mbështetjes që ka midis...
Opinione31 Gusht 2020
Është e vërtetë se serbo-turqisht folësit e “qytetruar” që nga viti 1912, kur e kane parë një shqiptarë arkaik me tirqi dhe...
Opinione22 Gusht 2020
Veprimi që këtë javë ndërmori kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka për ndërprerjen e marrëdhënies së punës në pozitat udhëheqëse të...
Opinione20 Gusht 2020
Nga Rubrika
Opinione08 Gusht 2020
Analistët dhe opozita pro-Putinit në Serbi Vuçiqin po e identifikojnë para qytetarëve serbë si “provokator kundër Rusisë”, dhe i tërë “provokimi ndaj...
Opinione04 Gusht 2020
Shkruajnë: Aida Çerkez-Bosnjë dhe Hercegovinë, Lavdim Hamidi-Kosovë, Natasha Bogovic-Serbi   Kriza e shkaktuar nga pandemia e COVID-19 ka nxjerrë në sipërfaqe dhe...
Opinione30 Korrik 2020
Për shkak të humbjes faktike të shtetësisë si pasojë e pasivizimit të adresave të shqiptarëve nga autoritetet serbe, në Kosovë janë evidentuar...
Opinione22 Korrik 2020
Rusisë i konvenon që të ketë sa me shumë konflikte të ngrira dhe kaos politik në Ballkanin Perëndimor në mënyrë që ajo...
Opinione20 Korrik 2020
Pandemia ka ndryshuar gjërat kësaj vere edhe në qytetin e bukur të Prizrenit, që për dallim nga herët tjera, sidomos në korrik...
Opinione16 Korrik 2020
Rezultatet e para tregojnë se formimi i qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut nuk do të jetë një proces i lehtë....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.