×
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Demokratët konservatorë të kancelares gjermane, Angela Merkel dëshirojnë të frenojë imigracionin nga vendet e Ballkanit Perëndimor për shkak të krizës ekonomike të...
Bujqësi27 Qershor 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar rezultatet e anketës së ekonomive bujqësore për vitin 2019, ku thuhet se në Kosovë sipërfaqja...
Ekonomi26 Qershor 2020
Derisa në janar dhe shkurt të këtij viti dërgesat financiare nga diaspora kosovare shënuan rritje prej 1.3 për qind, një muaj më...
Nga Rubrika
Bujqësi26 Qershor 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës iu drejtua me një kërkesë Ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Besian Mustafa përmes së cilës...
Ekonomi26 Qershor 2020
Ish deputeti Muhamet Mustafa duke komentuar zhvillimet e fundit në vend, pas publikimit të lajmit se do të ngritët aktakuzë ndaj presidentin...
Bujqësi26 Qershor 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar rezultatet e Anketës së Ekonomive Bujqësore (AEB) për vitin 2019. Publikim ofron të dhëna për...
Ekonomi26 Qershor 2020
Banka Qendrore e Kosovës ende s’ka marrë ndonjë vendim për këstet e kredive. Në këtë institucion thonë se do të vazhdojnë së...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, ndërsa euroja u zhvlerësua krahasuar me...
Ekonomi26 Qershor 2020
Sot është nënshkruar memorandumi i mirëkuptimit ndërmjet Sami Mazreku, Drejtor Ekzekutiv i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës dhe Artan Nimani, rektor i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.