×
Ekonomi14 Qershor 2020
Pakoja emergjente fiskale në vlerë prej rreth 180 milionë euro e cila kishte për qëllim të zbus problemet ekonomike dhe sociale ende...
Ekonomi05 Nëntor 2019
KEDS Academy ka hapur dyert për gjeneratën e VII. Nga sot, e deri me 15 nëntor, studentët e vitit të fundit të...
Banka05 Nëntor 2019
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka takuar Ambasadorin e Mbretërisë së Norvegjisë, Jens Erik Grøndahl. Në këtë...
Nga Rubrika
Ekonomi04 Nëntor 2019
Rreth 23 mijë shërbyes civilë në administratën lokale dhe qendrore të Kosovës, po shprehin pakënaqësitë e tyre lidhur më Ligjin e ri...
Ekonomi04 Nëntor 2019
AKK ka fituar kontestin gjyqësor me Postën e Kosovës, lidhur me padinë që ia kishin bërë këtij institucioni për shkak se kishin...
Ekonomi04 Nëntor 2019
Demir Limaj është rikthyer me pozitë të re në Telekomin e Kosovës. Pak ditë pasi u shkarkua nga pozita e Drejtorit të...
Sigurime04 Nëntor 2019
Banka Qendrore e Republikës së Kosovës e ka pritur me pikëllim të madh vdekjen e drejtorit të deritashëm të kompanisë së sigurimeve...
Ekonomi04 Nëntor 2019
Rojet e vetëshpallura të mjedisit bëhen gjithnjë e më popullore në këto ditë. Këtë të premte një person i tillë publikoi një...
Ekonomi04 Nëntor 2019
Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, e cila udhëhiqet nga ministri nga radhët e PDK-së, Muzafer Shala, po kërkon objekt privat me qira...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.