×
Ekonomi03 Korrik 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) është shprehur shumë e shqetësuar për vazhdimin e pritjeve të pa afat që janë duke ju...
Ekonomi02 Korrik 2020
Jeton Demi, zëdhënës në këtë institucion, për Front Online ka thënë se Qeveria veçse e ka konsultuar Trustin për një masë të...
Ekonomi02 Korrik 2020
Në kuadër të masave për rimëkëmbje ekonomike, Qeveria e Kosovës është duke përgatitur një Projektligj, i cili përveç zbatimit të Pakos së...
Nga Rubrika
Ekonomi02 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës është duke përgatitur një projektligj, i cili përveç zbatimit të Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike, do të mundësojë që kontributpaguesit...
Ekonomi01 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami takuan sot guvernatorin e Bankës Qendrore të...
Ekonomi01 Korrik 2020
Kjo është Valentina Gara. “Kosova është shtet,mësohuni me të”, ishte kundërpergjigja e saj ndaj presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, kur ai kishte thënë...
Ekonomi01 Korrik 2020
Në Prishtinë shumë shpejt nuk do t'i shihni këto kabllo të ekspozuara më këtë mënyrë. Kjo pasi KEDS-i ka filluar investimet për...
Ekonomi30 Qershor 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) më 11 mars 2020, njoftoi opinonin publik se virusi COVID-19 zyrtarisht shpallet një pandemi, pasi përfshiu 114...
Financa30 Qershor 2020
Ministria e Financave dhe Transfereve ka bërë procesimin e pagave për të gjithë ata që paguhen nga buxheti i Kosovës, pra shërbyesit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.