Gjuha:
×
Ekonomi22 Nëntor 2022
Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023. Ai ka thënë...
Ekonomi06 Nëntor 2022
Instituti për “Front” ka lansuar platformën “Pasuria e Politikanëve”, me anë të politikës mund të kenë mundësi dhe mundësi që të shohin...
Ekonomi02 Nëntor 2022
Eksperti i Bankës Botërore, Richard Record, shprehet kundër tërheqjes së mjeteve nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës, pasi, siç thotë, një...
Nga Rubrika
Ekonomi17 Tetor 2022
Rashiti ka përmendur edhe pensionistët dhe personat me aftësi të kufizuara, si pjesë e planifikimit buxhetor. “Për pensionistët do të ketë ekip...
Ekonomi11 Tetor 2022
Banka Botërore ka kumtuar projeksionet të cilat në rastin e Kosovës thonë se pritet të ngadalësohet dinamika e zhvillimit ekonomik në 3.1...
Ekonomi29 Shtator 2022
Komisioni Evropian i ka transferuar buxhetit të Kosovës edhe 5,25 milionë euro për të ndihmuar bizneset e vogla dhe grupet e cenueshme...
Financa28 Shtator 2022
Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti, ka thënë se rritja ekonomike në Kosovë për këtë vit është rreth 3.7%,...
Ekonomi27 Shtator 2022
Në kohën kur tërheqja e parave nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është...
Ekonomi29 Gusht 2022
Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka pritur sot në takim drejtorin ekzekutiv të Bankës Botërore për Kosovë, Hayrettin Demircan. Në njoftimin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.