×
Auto05 Tetor 2023
Çfarë fshihet pas raporteve për një numër jashtëzakonisht të lartë të lëndimeve në vendin e punës në uzinën e Tesla në Brandenburg?...
Auto03 Tetor 2023
BMW po vazhdon rrugën drejt elektrifikimit me një investim 100 milionë euro në një qendër të re të testimit të baterive në...
Auto30 Shtator 2023
Prodhuesi i automjeteve elektrike Lucid Group deklaroi të mërkurën se kishte hapur fabrikën e tij të parë ndërkombëtare të prodhimit në qytetin...
Nga Rubrika
Auto23 Shtator 2023
Tre nga markat më të mëdha nga Gjermania, Shtetet e Bashkuara dhe Japonia i kanë bashkuar forcat për të formuar një kompani...
Auto22 Shtator 2023
Shumica e veturave elektrike të prodhuara në Azi ka të ngjarë të përjashtohen nga një skemë franceze e subvencionimit për blerjen e...
Auto21 Shtator 2023
Audi ka hapur Qendrën e re të Sigurisë së Automjeteve në parkun e tij teknologjik në Ingolstadt të Gjermanisë. Objekti do të...
Auto20 Shtator 2023
Vetura e fundit e Volvo-s me naftë do të dalë në treg vitin e ardhshëm derisa prodhuesi suedez i automjeteve po shkon...
Auto19 Shtator 2023
Lotus Emira – vetura më e fundit e Lotus me motor me benzinë – duket se brenda 5 viteve nuk do të...
Auto16 Shtator 2023
Sindikata e Punonjësve të Industrisë së Veturave tha se do të rifillojë negociatat me prodhuesit e veturave të shtunën, ndërsa greva tashmë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.