×
 • Sport
 • Sport

  RTK: Rasti i Andin Lokaj do trajtohet, kemi kërkuar raport me shkrim

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Mbrëmë, pas fitores prej 2-1 të Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21, komentatori i RTK- së, Andin Lokaj reagoi me një deklaratë kontraverse, duke fyer futbollistët shqiptarë të Shqipërisë.

  Lokaj është komentator në Televizionin Publik të Kosovës, dhe lidhur me këtë rast, përkatësisht me mundësinë e penalizimit të Lokajt, Insporti kontaktoi me drejtorin e Televizionit, Festim Kabashin, i cili tha se rasti i Andin Lokajt do të trajtohet konform rregulloreve të RTK-së.

  “Ju njoftoj se kam kerkuar raport me shkrim nga eproret e tij per kete rast. Pas sqarimeve te nevojshme, rasti do te trajtohet konform rregulloreve te RTK-se” – tha Kabashi.

  Ndryshe, sot për deklaratën e Lokajt ku fyhen futbollistët shqiptarë reagoi edhe ish- kapiteni i Kombëtares ‘Kuqezi’, Lorik Cana, i cili më anë të një fotografie të publikuar në Insta Storje e ka konsideruar Lokajn palaço.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.