×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rrotullohet autobusi në Francë, lëndohen 33 persona

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Disa turistë britanikë janë në mesin e 33 personave të lënduar në një aksident trafiku në Francë, ku një autobus që ishte duke shkuar në Londër doli nga rruga dhe u rrotullua.

  Autobusi ishte nisur nga Parisi dhe doli nga rruga në autostradën A1 në rajonin verior të Somme-s të dielën në mëngjes.

  Në autobus ndodheshin 32 udhëtarë nga nëntë shtete të ndryshme: Franca, Britania e Madhe, Spanja, Shtetet e Bashkuara, Australia, Rumania, Japonia, Shri Lanka dhe Mauritiusi.

  Raportohet se pesë persona kanë pësuar lëndime më të rënda dhe janë dërguar në spital.

  Sipas policisë lokale, në mesin e udhëtarëve ndodheshin dhjetë turistë britanikë.

  Ministria e jashtme britanike tha se është në kontakt me autoritetet franceze në lidhje me këtë aksident.

  Një zëdhënës i kësaj ministrie tha: “Do të bëjmë gjithçka që mundemi që t’i ndihmojmë qytetarët britanikë që kanë nevojë për ndihmën tonë”, shkruan “Independent”./Front Online/

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Fitorja e së djathtës ekstreme u konfirmua zyrtarisht sot në Holandë, teksa lideri i saj Geert Wilders po lufton për të formuar...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Blerando ka pyetur Edonën se a mundet të përballet me banorët e Big Brother VIP Kosova. Ndër ta ai i përmendi...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blerando dhe Ganiu mbrëmë kanë debatuar me njëri-tjetrin. Blerando e pyeti se a mendon ai që...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Shqipja ka argumentuar me banorët e tjerë se “thënia ‘në kuadër të lojës’, nuk është asgjë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Lindita i ka treguar Albës për një situatë të ‘sikletshme’ që i kishte ndodhur me Lumbardhin....
  Vip01 Dhjetor 2023
  Adri dhe Edona janë kapur me Azemin, pas kurthit që ai dhe Blerando ia thurën banorëve. Si Adri po ashtu edhe Edona,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.