[wp-story]

Lajme

Rritjen më të madhe me vota në këto zgjedhje e pati Glauk Konjufca

Rritjen më të madhe me vota në këto zgjedhje e pati Glauk Konjufca
23:14 | 04 Mars 2021

Ndonëse Vjosa Osmani është kandidatja më e votuar e këtyre zgjedhjeve, kandidati që ka shënuar rritjen më të madhe të votave krahasuar me zgjedhjet e fundit është Glauk Konjufca. Në zgjedhjet e 14 shkurtit ai ka fituar 127,955 vota më shumë sesa në zgjedhjet e 6 tetorit të vitit 2019.

Kështu ka konstatuar përmes një statusi në facebook, hulumtuesi i KDI-së, Eugen Cakolli duke u bazuar në të dhënat zyrtare nga KQZ.

Sipas tij , kandidatët me rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e fundit janë Ramush Haradinaj – me 34,757 vota më pak – dhe Anton Quni – me 16,891 vota më pak.

Ndonëse Vjosa Osmani është kandidatja më e votuar e këtyre zgjedhjeve, kandidati që ka shënuar rritjen më të madhe të…

Posted by Eugen Cakolli on Thursday, March 4, 2021

 

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera