×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rritet numri i të vdekurve në sulmin në kampin e refugjatëve Nuseirat në Gaza

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Një ditë tjetër e sulmeve të përgjakshme izraelite në të gjithë Rripin e Gazës filloi me disa sulme ajrore në kampin e refugjatëve Nuseirat.

  Të hënën, forcat izraelite sulmuan dy shtëpi, duke vrarë rreth 20 palestinezë dhe duke plagosur një numër të tjerë, shkruan Al Jazeera, transmeton FrontOnline.

  Sulmet vazhduan në veri, ku tre shtëpi në kampin e refugjatëve Jabalia u bombarduan përveç një sulmi në një shkollë të OKB-së në al-Falouja.

  Izraeli po intensifikon bombardimet e tij në afërsi të Spitalit Indonezian dhe Spitalit Kamal Adwan në pjesën veriore të Rripit të Gazës./FrontOnline/

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit Arbërie Nagavci për shkak të rezultatit të dobët...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sonte para objektit të Shtëpisë së Kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik, janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e vrarë në...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka shpërndarë një video lidhur me protestën që po zhvillohet – në kërkim të drejtësisë...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Julen Lopetegui ka refuzuar një ofertë luksoze nga klubi arab Al-Ittihad që do ta bënte atë njërin ndër trajnerët më të pagua...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.