Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rritet numri i të infektuarve me coronavirus në Dibër, kërkohen masa rigoroze

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Shtabi i Krizës Komunal në Dibër, në seancën e sotme të pasdites, duke analizuar situatën epidemiologjike me Covid-19, e vlerëson si serioze.

  Kjo, siç thonë nga atje, konfirmon shfaqjen e numrit të shtuar të të infektuarve dhe numrit të madh të rasteve të dyshimta që paraqiten në Spitalin e Përgjithshëm në Dibër.

  Pas një analize të plotë, u konkludua se maska mbrojtëse, distanca fizike dhe dezinfektimi i duarve nuk janë të mjaftueshme për të parandalimin e virusit.

  “Ne i kërkojmë Shtabit të Përgjithshëm të Krizave të marrë masa më rigoroze parandaluese që do të lidhen drejtpërdrejt me situatën në komunën e Dibrës. Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të zbatojnë masat e mbrojtjes dhe të mos e lënë pas dore situatën”, thuhet në konkluzionet e Shtabit të Krizës në Dibër.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, në lidhje me ngjarjet e djeshme në Zveçan, tha se dhuna nuk është asnjëherë opsion...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Albin Kurti është përgjegjës për gjithçka që ka ndodhur dje në Zveçan, ka theksuar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Petar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.