×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rritet numri i rasteve të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Gjatë 24 orëve të kaluara, në Shtetet e Bashkuara janë regjistruar 33,701 raste të reja të koronavirusit, sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”.

  Kështu, numri i personave të prekur nga virusi i ri në shtetin me më së shumti raste në botë shkoi në 2,254,662, shkruan “CNN”.Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 607 viktima dhe shifra e përgjithshme e të vdekurve shkoi në 119,719.

  Në këto shifra janë përfshirë rastet nga 50 shtetet e ShBA-së, Distrikti i Kolumbisë dhe rastet e personave të riatdhesuar.Pavarësisht numrit të madh të infektimeve, presidenti Donald Trump të shtunën ka mbajtur një tubim me mijëra pjesëmarrës.

  Ai vazhdimisht ka kërkuar që të largohen masat kufizuese dhe të riaktivizohet ekonomia.Shtetet e Bashkuara janë vendi i parë në botë, si për numrin e infektimeve, ashtu edhe për shifrën e të vdekurve nga Covid-19.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  “Sanksionet e reja kundër Rusisë nuk janë të nevojshme, sepse ato i shkaktojnë më shumë dëm Evropës sesa Rusisë”. Kështu u shpreh...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Tetë trupa të pajetë janë gjetur në ditët e fundit në Parkun Kombëtar El Veladero në Meksikë. Njoftimi u dha dje në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Në Zvicër, mesatarisht 32,000 njerëz në vit duhet të trajtohen në spital për shkak të efekteve anësore të padëshiruara, dhe 2.2 për...
  Të tjera
  Kronika23 Shtator 2023
  Ka vdekur njëri nga dy të plagosurit në Rahovec të cilët u qëlluan me armë zjarri katër ditë më parë. Lajmin për...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Tetë trupa të pajetë janë gjetur në ditët e fundit në Parkun Kombëtar El Veladero në Meksikë. Njoftimi u dha dje në...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka kritika të mëdha për mënyrën se si po zhvillohet dialogut me Serbinë. Ai i tha ...
  Vip23 Shtator 2023
  Reperja shumë e përfolur shqiptare, Tayna, ka pasur shumë sukses në muzikë, duke e bërë hit çdo këngë të saj. Tayna, gjithmonë...
  Sport23 Shtator 2023
  Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo shënoi një ‘gol fantazmë’ të çmendur për të kaluar Al Nassr në epërsi ndaj Al Ahli në ndeshjen...
  Ekonomi23 Shtator 2023
  Më 22 shtator, Ministria e Ekonomisë ka njoftuar se ka hapur thirrjen publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje për shtëpi...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.