Bota/Rajoni

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve në Shqipëri, numri total shkon mbi 300

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve në Shqipëri, numri total shkon mbi 300
11:58 | 03 Prill 2020

Gjatë dy ditëve të fundit vërehet një rikthim i numrave të lartë të të prekurve nga koronavirusi.

Pas 18 personave të djeshëm, ISHP njofton se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë konstatuar 27 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve në 304

Zonat më të prekura deri më tani janë Tirana, Fieri dhe Durrësi, ndërsa gjatë ditës së djeshme hartës së zonave më problematike i është shtuar edhe Shkodra.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera