[wp-story]

Bota/Rajoni

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
13:12 | 15 Qershor 2020

Nga mesnata do të rriten çmimet e derivateve të naftës, informon Komisioni Rregullator për Energjetik.

Benzina EUROSUPER BS-95 rritet me 1.50 denarë, dhe do të shitet për 59.50 denarë.

EUROSUPER BS-98 do të shtrenjtohet për 1 denarë dhe do të shitet për 61.50 denarë.

Ndërsa Dizeli do të shtrenjtohet për 1 denarë dhe do të shitet për 51.00 denarë.

Çmimi i derivateve të vajrave ekstra të lehta do të shtrenjtohet për 1 denarë dhe do shitet për 40 denrë.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera