[wp-story]

Front TV

Rrëzohet Qeveria Kurti (Video)

Rrëzohet Qeveria Kurti (Video)
22:56 | 25 Mars 2020

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro rrëzimit të Qeverisë Kurti, raporton Front Online.

Me  82 vota është rrëzuar Qeveria përkrahur nga PDK-ja, AAK-ja, Nisma, Lista Serbe dhe minoritetet e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Këtë mocion nuk e kanë votuar 32 deputetë, përfshirë këtu disa të LDK-së. Vetëm një deputet abstenoi. /Front Online/

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera