Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Rrëzohet një femër nga dera e autobusit në Prizren

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Një udhëtare ka marr lëndime trupore pasi është rrëzuar nga dera e autobusit i cili ishte hapur derisa ishte në lëvizje të ngadalshme.

  Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 21:24, në Prizren.

  Siç thuhet në raport, viktima ka pranuar tretman mjekësorë.

  “I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte ndalur për të zbritur udhëtar nga autobusi, gjatë lëvizjes së ngadalshme, derisa dera ishte ende e hapur, viktima femër kosovare është rrëzuar ku dhe si pasojë ka pësuar lëndime trupore për të cilat e njëjta ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin e policisë.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje nën dyshimin për vjedhjen e një zingjiri të arit në vlerë prej 100...
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga motra e vet. Sipas policisë, palët janë intervistuar dhe me vendim...
  Kronika29 Maj 2023
  Një person është gjetur i vdekur në shtëpinë e vet në Prishtinë, të dielën. Sipas policisë, trupi i pajetë i viktimës është...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.