Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rrëzohet aeroplani me 500 kilogramë kokainë, arrestohen 8 persona (Foto)

  FrontOnline
  02 Gusht 2020

  Një aeroplan i tejmbushur me kokainë është rrëzuar pak minuta pas ngritjes. Ngjarja është regjistruar në shtetin oqeanik Papa, në Guinean e Re.

  Policia kanë njoftuar se destinacioni i aeroplanit ishte Australia. Autoritetet besojnë se shkak për rrëzimin e aeroplanit, ishte mbingarkimi me kokainë.

  Raportohet se brenda aeroplanit kishte rreth 500 kilogramë kokainë me vlerë 80 milionë euro.

  Kokaina e gjetur nga policia ishte e ndarë në 28 çanta, ndërsa për rastin janë arrestuar 8 persona, të cilët dyshohen se janë anëtarë të një grupi të organizuar kriminal.

  Bigbrother Vip Kosova dhe Bigbrother Vip Albania në Artmotion
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Një deputet ukrainas ka treguar se si politikanët u strehuan menjëherë nën tokë gjatë një sulmi rus në Kiev në orët e...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale, tha të mërkurën...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.