Bota/Rajoni

Rrezik ekstrem pas shpërthimit në Gjermani, njerëzit nuk lejohen jashtë VIDEO / FOTO

Rrezik ekstrem pas shpërthimit në Gjermani, njerëzit nuk lejohen jashtë VIDEO / FOTO
11:16 | 27 Korrik 2021

Një shpërthim i fuqishëm u dëgjua sot në qytetin gjerman të Leverkusenit. Sipas mediave botërore, dëshmitarët thanë se panë tym dhe u njoftua një alarm për nivelet e “rrezikut ekstrem”.

Sipas portalit “Bidl”, dyshohet se ka pasur një shpërthim në kompaninë që merret me mbeturina toksike.

Mediat gjermane deklarojnë se u është dërguar një apel qytetarëve për të mbajtur dritaret dhe dyert të mbyllura.

Vendasve iu tha që të hynin menjëherë në hapësirën e mbyllur nëse do të ishin jashtë./FrontOnline/

https://twitter.com/i/status/1419932869032615942

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera