Infografika

Rreth 38% e kandidatëve për asamble komunale janë gra

Rreth 38% e kandidatëve për asamble komunale janë gra
20:22 | 16 Tetor 2021

Nga 5 mijë e 198 kandidatë për asamble komunale, prej tyre vetem 1 mijë e 937 janë gra.

Sipas statistikave, me numër më të madh janë të gjinisë mashkullore që arrin deri në 3 mijë e 261 kandidatë për asambleist.

Ndryshe, sot ka qenë heshtje zgjedhore, derisa nesër do të mbahen zgjedhjet lokale në Republikën e Kosovës, raporton Front Online.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera