×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Rregullat e veshjes që të gjithë duhet t’i mësojnë një herë e mirë

  FrontOnline
  17 Qershor 2020
  “Vishuni tmerrësisht keq dhe ata do të kujtojnë veshjen; vishuni bukur dhe ata do të kujtojnë gruan,” – ka thënë Coco Chanel.

  Është e vështirë të mos pajtohemi me të, sepse rrobat janë një pjesë shumë e rëndësishme e imazhit tonë. Çdo mangësi mund të vërehet, sidomos kur do të takoni dikë për herë të parë.

  Kopsa e mesme e xhaketës duhet të jetë gjithmonë e mbyllur. E sipërmja varet nga dëshira juaj e ndërsa kopsa e fundit nuk duhet të mbyllet kurrë.

  Nëse vishni këmishë, nuk duhet ta hapni atë në pjesën e dekoltesë më shumë se dy kopsa.

  Në një komplet të bizhuve, kombinoni vëthët me byzylykun, varësen me unazën. Nuk këshillohet t’i vini të gjitha përnjëherësh.

  Gjatësia e kravatës suaj duhet të arrijë belin dhe ta kalojë vetëm pak atë, transmeton shkolla e suksesit.

  Zgjidhni që të ekspozoni këmbët ose gjoksin, të dyja bashkë ngjajnë shumë vulgare.

  Nëse vishni këmishë pa xhaketë, atëherë nuk është e nevojshme të vini kravatë.

  Prerja e këmishës së zyrës nuk duhet të jetë më e thellë se 10 cm nga lartësia e supeve.

  Nëse keni futur këmishën në pantallona, bëni mirë të mbani një rrip.

  Lëkura juaj nuk duhet të shihet mes trikos dhe xhinseve tuaja. Vishni një bluzë poshtë nëse është e nevojshme.

  Ngjyra e rripit duhet të jetë e njëjtë me ngjyrën e këpucëve.

  Të gjitha etiketat e dukshme duhet të hiqen.

  Jo shumë printe në copa… nëse i pëlqeni shumë, zgjidhini të në të njëjtën ngjyrë.

  Çorapet tuaja duhet të jenë aq të gjata sa kur të uleni të mos zbulohen pjesët e këmbës

  Një bluzë zyre pa mëngë duhet t’i mbulojë shpatullat tuaja. Bluzat me rripa të hollë nuk janë vlejnë në situata formale.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  DASHI Komunikimi me të tjerët do jetë shumë i mirë sot. Do keni edhe një fuqi bindëse për t’u adhuruar. Nëse jeni...
  Lifestyle29 Nëntor 2023
  “Ankthi i mëngjesit ” nuk është një term mjekësor, por i referohet niveleve të rritura të “hormonit të stresit”, pra kortizolit në...
  Të tjera
  Kronika30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës është detyruar të neutralizojë një person me inicialet D.G, i cili dyshohet ka qenë i përfshirë në plaçkitjen në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka konfirmuar se është larguar nga pozita e shefit të stafit të Presidentes. Vela në një postim në X shkruan...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, ka mbajtur konferencë për medie pas konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.