Kronika

Rrahje në spitalin e Pejës, mjeku dyshohet se sulmoi një punëtor

Rrahje në spitalin e Pejës, mjeku dyshohet se sulmoi një punëtor
12:13 | 24 Janar 2023

Një doktor i Spitalit të Përgjithshëm të Pejë dyshohet se të hënën ka sulmuar fizikisht një punëtor të spitalit.

Lajmin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Gashi tha se rasti është hapur si “lëndim i lehtë trupor”.

“Dje rreth orës 13:44 një punëtor i Spitalit Rajonal ka ardhë dhe e ka njoftu policinë se është sulmuar nga një mjek në Spitalin Rajonal në Pejë. Policia menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes, i ka intervistu viktimën, dëshmitarët dhe të dyshuarin. Lidhur me rastin është njoftu prokurori i cili ka udhëzuar që të iniciohet rasti “lëndim i lehtë trupor”. Rasti është duke u hetuar nga njësiti kompetent policor”, tha Gashi për Front Online

Gashi thasë motivi i rrahjes është  “një mosmarrëveshje që e kanë pas të brendshme, rreth orarit të punës”.

I njëjti shtoi se viktima ka pranuar trajtim mjekësor./Front Online

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera