Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Rrahje në Prishtinë, arrestohet një person

  FrontOnline
  24 Mars 2023

  Një person është arrestuar, i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një person tjetër duke i shkaktuar lëndime trupore.

  Policia bën të ditur se viktima ka marrë tretman mjekësor në QKUK dhe rasti është cilësuar si “lëndim i rëndë trupor”.

  “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar viktimën mashkull kosovar të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore. Viktima ka marrë tretman mjekësor në QKUK”, thuhet në raport.

  Ndërkaq, me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje nën dyshimin për vjedhjen e një zingjiri të arit në vlerë prej 100...
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga motra e vet. Sipas policisë, palët janë intervistuar dhe me vendim...
  Kronika29 Maj 2023
  Një person është gjetur i vdekur në shtëpinë e vet në Prishtinë, të dielën. Sipas policisë, trupi i pajetë i viktimës është...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.