[wp-story]

Kronika

Rrahje mes nëntë personave në Deçan, përdorën thika e mjete të forta

Rrahje mes nëntë personave në Deçan, përdorën thika e mjete të forta
10:45 | 21 Nëntor 2020

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se në fshatin Gramaqel të Deçanit ka ndodhur një rrahje në mes nëntë personave.

Sipas Policisë në këtë rrahje janë përdorë mjete të forta, thika  dhe  dyshohet të jetë përdorë arma e zjarrit.

Tre persona kanë marrë lëndime të lehta trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Me urdhër të prokurorit gjashtë të dyshuar janë arrestuar dhe  dërguar në mbajtje ndërsa tre janë liruar në procedurë të rregullt.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera