Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Rrahja e 2 punëtorëve të KEDS-it me një qytetar, kërkohet fajtori

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Policia e Kosovës në raportin 24 orësh, ka bërë të ditur se dje janë arrestuar dy të dyshuar, punëtorë të KEDS-it, të cilët kishin sulmuar një person. Derisa viktima ka pranuar edhe tretman mjekësor.

  “Rr. Dëshmorët e Kombit, Deçan 31.08.2020,11:58. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë punëtor të KEDS-it të cilët pas një mosmarrëveshje rreth parkimit të veturës së tyre të cilën e kishin parkuar në vende punishte e kishin sulmuar viktimën mashkull kosovar i cili në atë vende kishte qenë duke punuar në rrugë. Viktima si pasoj e sulmit ka pranuar tretman mjekësor, kurse të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje”, ka bërë të ditur Policia.

  Por, Federata Sindikale e Pavarur Elektrokosova, përmes një postimi në FB thonë se punëtorët e tyre janë rrahur. Madje, kërkojnë që organet e rendit të mirren me rastin dhe sulmuesit të vihen para drejtësisë.

  “Dënojmë sulmin fizik ndaj dy punëtorëve tanë në vendin e tyre të punës në distriktin e Pejës. Ne si sindikatë ftojmë organet e rendit të mirren me rastin si dhe sulmuesit të vihen para drejtësisë, sulmi në vendet e tyre të punës është akt i ligë dhe qyqar. Njëkohësisht kërkojmë nga menaxhmenti i KEDS-KESCO, që punëtorëve tanë të ju ofrohet siguri më e madhe si dhe të mirren parasysh vështirësitë e tyre në vendet e punës”, kanë thënë ata.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Kronika24 Mars 2023
  Një person është arrestuar, i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një person tjetër duke i shkaktuar lëndime trupore. Policia bën të...
  Kronika24 Mars 2023
  Është raportuar për një person se ka humbur jetën në Prizren. Viktima ishte goditur nga vetura mbrëmë rreth orës 19:00. I dyshuari...
  Kronika24 Mars 2023
  Policia ka kapur personi i cili dyshohet se vodhi portofolin dhe telefonin e një gruaje në Prishtinë. Sipas policisë, i dyshuari me...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Franca është e përfshirë nga protestat e dhunshme, kundër reformës së pensioneve. Një ditë me parë protestat degjeneruar në përleshje në të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka alarmuar se si Trusti është duke humbur nga gjysmë milion euro në ditë...
  Lajme24 Mars 2023
  Emiratet e Bashkuara Arabe kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur gjatë bisedimeve të mbajtura në Republikën e Maqedonisë së Veriut për zbatimin e...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeparlamentari Glauk Konjufca, kryeministri Albin Kurti dhe komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari, sot kanë shkuar në Gllogjan për të nderuar dëshmorët e...
  Vip24 Mars 2023
  Bledi Mane vijon të jetë po aq thumbuas sa edhe brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Ai ka publikuar një foto...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me ambasadorë të  shteteve të QUINT-it, kanë bërë homazhe te Memoriali i ushtarëve të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.