×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Rrahen mes vete dy persona në Gjilan, përdoret edhe arma

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Dy persona janë arrestuar të hënën në fshatin Uglarë të Gjilanit, pasi për shkak të një mosmarrëveshje janë përfshirë në një përleshje fizike.

  Sipas policisë, më pas njëri nga të dyshuarit kishte marrë nga shtëpia e tij një armë automatike dhe kishte shkuar te shtëpia e të dyshuarit tjetër si dhe kishte gjuajtur me armë në drejtimi të shtëpizave të tij e familjarëve të tij.

  “Fsh. Uglarë, Gjilan 20.11.2023 – 12:50. Janë arrestuar dy të dyshuar të cilët për shkak të një mosmarrëveshje janë përfshirë në përleshje fizike. Më pas njëri nga të dyshuarit kishte marrë nga shtëpia e tij një armë automatike dhe kishte shkuar te shtëpia e të dyshuarit tjetër dhe kishte gjuajtur me armë në drejtimi të shtëpizave të tij dhe familjarëve të tij”, thuhet në raportin e policisë.

  Nga predhat e fishekëve të armës bëhet e ditur se janë goditur shtëpitë e të dyshuarit dhe një veturë e parkuar.

  “Lidhur me rastin në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore. Nga njëri prej të dyshuarve është sekuestruar një pushkë automatike me 21 copë fishekë. Me vendim të prokurorit i dyshuari i cili e ka përdorur armën është dërguar në mbajtje, kurse i dyshuari tjetër është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet tutje në raport.

  Rasti është iniciuar si “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”, “Përdorim i armës” dhe “Lëndim i lehtë trupor”./Front Online

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Mujë Ademaj, xhaxhai i së ndjerës, Liridona Murseli, e cila është vrarë të mërkurën në Prishtinë ka folur sot për mediet, ndërsa ka...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Prokuroria e Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë ndaj 10 personave, prej tyre tetë zyrtarë dhe dy qytetarë, në...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ajo përmes, një postimi në profilin e saj në...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Situata mes Bucit dhe Santianës i ka habitur edhe banorët e tjerë të Big Brother VIP Kosova. Por banorët më afër i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Banoret e Big Brother VIP Kosova, Linda dhe Alba kanë komentuar për ngjarjen që ndodhi mes Santianës dhe Bucit. Sipas Albës “i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Ardi ka biseduar me banorët dhe iu ka thënë se “pak ju ka lodhë konkurrenca brenda”. Ai ka thënë gjithashtu se “me...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Për BE-në, kapitulli 35 është bërë mjet shantazhi për të detyruar Serbinë të njohë Kosovën, tha sot i sanksionuari i SHBA-ve dhe...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Tensionet e brendshme në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova kanë rezultuar në një përplasje të hapur mes dy banorëve, Santianës dhe...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024. Los...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.