Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Rinia e PDK-së “ia vë” infuzionin në oborr Komunës së Lipjanit

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Opozita në Lipjan ka vazhduar me një aktivitet tjetër pas publikimit të një videoje në të cilën shihen pacientët duke marrë infuzione në oborrin e QMF-së në Shalë.

  Aktiviteti i së martës ka të bëjë me vendosjen e një infuzioni në hyrje të komunës.

  “Pas skandaleve të fundit në menaxhim të situatës së pandemisë nga ekzekutivi i Komunës, ne si Rini e Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Lipjan, kemi realizuar një aksion simbolik për t’ia vendosur Ekzekutivit të Komunës një infuzion ‘nën hijen e drurëve dekorativë’. Ky aksion është zhvilluar pasi që Komuna nuk po i vendos tendat nëpër oborre të Qendrave të Mjekësisë Familjare”, thuhet në komunikatën e PDK-së, dega në Lipjan.

  Sipas tyre, pacientët po obligohen t’i marrin infuzionet “nën hijen e pemëve”.

  “Ne po dyshojmë se kryetari Ahmeti është duke i realizuar pushimet dimërore në kohë të verës sepse nuk është duke i dëgjuar hallet dhe kërkesat e qytetarëve”, thuhet në fund të komunikatës së PDK-së.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.