Sport

Rikthehet dhuna në futbollin e Kosovës: Nuk e pranojnë vendimin e gjyqtarit, skuadra kosovare e sulmon atë

Rikthehet dhuna në futbollin e Kosovës: Nuk e pranojnë vendimin e gjyqtarit, skuadra kosovare e sulmon atë
18:12 | 09 Maj 2021

Sërish është shfaqur dhuna në Ligën e Dytë të futbollit të Kosovës.

Një tjetër rast i dhunës ka ndodhur në ndeshjen mes Sharrit dhe Dushkajës, shkruan FrontOnline.

Skuadra e Dushkajës duke qenë e pakënaqur me vendimin e gjyqtarit kryesor, e kanë sulmuar atë.

Si pasojë e kësaj, gjyqtari kryesor e ndërpreu ndeshjen për disa minuta.

Në një video të publikuar nga faqja “Liga e Dytë e Kosovës” shihet lojtari me numrin 2 të mysafirëve teksa tenton sulmin fizik ndaj gjyqtarit.

Sipas kësaj faqeje thuhet se gjyqtari nuk e ka ndërprerë takimin, por e ka vazhduar atë pas konsulltimit me delegatin, Sabri Dermaku.

Gjithashtu në këtë përplasje është dashur intervenimi i pjesëtarëve të policisë të cilët kanë hyrë në fushë për të qetësuar situatën./FrontOnline/

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera