Vip

Rihanna tani është muzikantja më e pasur në botë, u bë miliardere

Rihanna tani është muzikantja më e pasur në botë, u bë miliardere
22:55 | 04 Gusht 2021

Rihanna tani ka një titull të ri të mrekullueshëm: ajo është miliardere!

Vlera neto e artistes dhe manjates së bukurisë është zbuluar dhe ajo vlen aq shumë para falë linjës së saj kozmetike Fenty Beauty, linjës së saj Savage by Fenty dhe muzikës e sipërmarrjeve të tjera.

Forbes vlerëson se pasuria neto e Rihannës është 1.7 miliardë dollarë.

“Pjesa më e madhe e vlerës së saj neto prej 1.7 miliardë dollarësh nuk vjen nga të kënduarit, por nga kozmetika,” tha redaktori i Forbes, Kerry Dolan për GMA.

“Nga një linjë kozmetike super e suksesshme, e cila kur u lançua tërhoqi shumë lavdërime sepse kishte diçka si më shumë se 40 nuanca për të gjithë gamën e ngjyrave të lëkurës, e cila ishte diçka që në atë kohë jo shumë linja kozmetike kishin qenë gjithëpërfshirëse”.

Sipas revistës, Fenty Beauty përbën rreth 1.4 miliardë dollarë nga pasuria e saj neto prej 1.7 miliardë dollarësh.

Kjo vlerë neto zyrtarisht e bën Rihannën muzikanten femër më të pasur në botë, dhe të famshmen e dytë më të pasur të bërë vetvetiu pas Oprah Winfrey.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera