×
 • Lajme
 • Lajme

  Rexhaj: Bisedimet e Kurtit me FIT-in do të vazhdojnë, nuk u refuzua e as pranua asgjë

  FrontOnline
  17 Nëntor 2023

  Qeveria e Kosovës ka miratuar shtesat e rrezikshmërisë për pjesëtarët e Policisë së Kosovës.

  Ekzekutivi kosovar e ka ndarë shumën e shtesave në shtatë kategori.

  Shtesa më e lartë do të jetë për Njësinë për Ndërhyrje të Shpejtë dhe Njësinë për Mbrojtje të Afërt prej 150 euro.

  E këta të fundit janë shprehur të pakënaqur me këtë vendim të Qeverisë.

  Në pasditen e të mërkurës, kryeministri u takua me këtë njësi, për të diskutuar pikërisht për shtesat.

  Nga takimi nuk u dha detaje, mirëpo sipas deputetit të VV-së, Arbër Rexhaj thotë që debati me këtë kategori do të vazhdoj.

  Ai për Front Online ka thënë që shumë shpejt do të ketë përgjigje nga Qeveria dhe Njësia Elitare.

  “Tash së fundmi segment të caktuar të policisë ka ankesa për mjetet e rrezikut dhe orëve shtesë, kryesisht të rrezikut, dje kanë pasur një takim mes kryeministrit dhe mes akterëve relevant ku është diskutuar gjerë e gjatë, kryeministri Kurti i ka falënderuar ata, dhe në këtë kuptim debati social po vazhdon, pra nuk ka ndonjë kërkesë e cila është refuzuar ose pranuar, unë po them që debati po vazhdon me ta, dhe besoj që së shpejti do të ketë përgjigje nga të dy anët”, deklaroi Rexhaj për Front Online.

  Deputeti i VV-së: S’e kemi parë draft-statutin e Asociacionit, s’ka kuptim zbatimi pa nënshkrim të marrëveshjes

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi përmes një shkrimi në “X” ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Forumin Ballkanik të...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka përshëndetur marrëveshjen mes KEDS-it dhe Elektroseverit. Ajo ka thënë se ky hap...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë ka konfirmuar ndalimin e personit të katërt, i cili dyshohet se është i përfshirë në vrasjen e Liridona...
  Të tjera
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve me degë, ka takuar sot strukturën e asaj...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Admeajt, krim ky që tronditi vendin para disa javësh po vazhdon të hetohet, ndërkohë që pistat po zgjerohen...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Edhe Vladimir Radivojeviq i njohur si  “Mami” është në Listën e Interpolit së bashku me Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, babai i Naim Murselit, të dyshuar për vrasjen e Liridona Ademajt, në emisionin Kojshia Show, e ka konfirmuar se ka...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Shtatë persona, dy nga Ohri dhe pesë nga Shkupi, dy prej të cilëve të mitur, janë helmuar nga klori në pishinë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.