[wp-story]

Bota/Rajoni

Revoltë për tragjedinë ajrore, japin dorëheqjen gazetaret më të njohura në Iran

Revoltë për tragjedinë ajrore, japin dorëheqjen gazetaret më të njohura në Iran
19:43 | 16 Janar 2020

Për 13 vite radhazi ishte një nga personazhet më të njohura dhe të dashura të televizionit shtetëror, por edhe lajmëtarja e propagandës të regjimit të ajatollahut Khomenei.

Por tragjedia e aeroplanit ukrainas ku humbën jetën 176 persona ishte e tepërt për të, dhe për këtë arsyeje gazetarja e njohur iraniane Gelare Jabbari njoftoi braktisjen e gazetarisë me një status në Instagram, ku shkruan në mënyrë domethënëse, “ më falni, kam gënjyer për 15 vite”.

Një zgjedhje të tillë kanë bërë edhe dy  koleget e saj, po aq të njohura.

Zahra Khatami, pasi falënderoi ndjekësit e saj, deklaroi se “nuk do të kthehej kurrë më në televizion”, ndërkohë që të njëjtin vendim e mori edhe Saba Rad, “pas 21 vitesh pune në radio”.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera