Gjuha:
×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Restorantet “Be Happy” të Petrol Company, garantojnë zbatim të masave anti-COVID-19

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Menaxheri i të gjitha pikave të restorantit “Be Happy”, Artan Krasniqi, ka qenë sot i ftuar në programin e mëngjesit në “Radio Prishtina”.

  Krasniqi foli në lidhje me situatën aktuale të pandemisë dhe se sa ka ndikuar kjo gjendje te gastronomia, restorantet e tyre në këtë rast.

  Ai theksoi se të gjitha pikat e “Be Happy”, po i përmbahen rregullave për mbajtjen e distancës, po dezinfektojnë ambientet çdo natë dhe tha se ka dezinfektues në çdo hapësirë.

  “Në fazën e parë të pandemisë, kemi punuar vetëm për punëtorë, sepse ne si ‘Petrol Company’ kemi shumë punëtorë. I kemi paguar edhe pse s’kanë punuar, kanë punuar shumë pak. Ndërsa tash i bie të punojmë më pak, e kemi shkurtuar orarin, por jo edhe rrogat apo stafin.

  https://www.facebook.com/prishtina89.8/videos/917312435401702/

  Ai njoftoi se disa ndryshime po bëhen në menu dhe se do të vazhdojnë me risi të tjera.

  “Me shefat e kuzhinës jemi duke punuar që të bëjmë ndryshime në menu. Po e bëjmë edhe një ndryshim të vogël në çmime. Ne për dallim nga të tjerët nuk i kemi rritë çmimet edhe pse janë rritë ato të furnizimit”, sqaroi menaxheri i “Be Happy”, Artan Krasniqi.

  Ai garantoi se gjithçka është sipas rekomandimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, çdo gjë është e sigurt dhe se i gjithë stafi bartin maska.

  Restoranti “Be Happy”, funksionon me 7 pika të cilat gjenden në pikat e “Petrol Company-s”  në Dragodan (Prishtinë), Çagllavicë në të dy anët e rruges, Fushë-Kosovë, Gjakovë dhe në Pejë dy pika.

  (Artikull i sponsorizuar)

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Ekonomi27 Maj 2023
  Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, konsideron se formimi i Fondit Sovran do të jetë projekt i dështuar dhe barrë...
  Ekonomi27 Maj 2023
  Partitë opozitare në Kosovë po vlerësojnë se statistikat e publikuar nga kryeministri Albin Kurti, që për 21 muaj në Kosovë janë punësuar...
  Ekonomi26 Maj 2023
  Ikja e të rinjve kosovarë nga vendi paraqet një situatë alarmante. Për këtë arsye duhet të krijohen kushte më të mira për...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përsëritur qëndrimin e QUINT-it të datës 26 maj rreth situtatës së krijuar në tri komunat...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë ka biseduar me eurodeputeten, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit e ka...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Rivali i Rexhep Tajip Erdogan, Kemal Kilicdaroglu, ka mbajtur një fjalim, duke thënë se zgjedhjet nuk kanë qenë fer. Kilicdaroglu është shprehur...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka uruar homologun e tij, Recep Tayip Erdogan për zgjedhjen e tij si president i Turqisë për...
  Lajme28 Maj 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit në Zveçan iu tha forcave...
  Sport28 Maj 2023
  Në Allianz Stadium zhvillohet ndeshja e javës së 37-të në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Milanit. Zonja e Vjetër pozicionohet në vend...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.