Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Reshitaj propozon krijimin e një rrjeti lobues për të përshpejtuar anëtarësimin e Kosovës në NATO

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja e AAK-së Albena Reshitja  gjatë një vizite të zhvilluar në Ministrinë e Mbrojtjes ku është pritur nga ministri Anton Çuni, ka thënë se duhet të krijohet një rrjet lobues i përbërë nga ekspert të fushave profesionale e politike për të ndihmuar e përshpejtuar anëtarësimin e Kosovës në Organizatën e Traktatit të Atlantikut të Veriut NATO.

  Ajo ka shtuar se Kosova duhet të shfrytëzoj të gjitha kapacitetet brenda dhe jashtë saj që sa më parë të bëhet anëtare e plotë e NATO-s.

  Postimi i plotë i saj:

  Pata kenaqësinë të vizitoj në Ministrinë e Mbrojtjes Ministrin z.Anton Çuni, me tē cilin biseduam per ushtrinë tonë , punën që po bëhet në këtë ministri si dhe ngjarjet e fundit në vend.

  Me Ministrin ndër të tjera diskutova për rëndësinë që ka krijimi i një Rjeti Lobues i përbërë nga ekspert të fushave profesionale e politike për të ndihmuar e përshpejtuar antarësimin e Kosovës në Organizatën e Traktatit të Atlantikut të Veriut NATO.

  Ne duhet të shfrytëzojmë të gjithë kapacitetet brenda dhe jashtë që sa më parë edhe vendi ynë të bëhet anëtare e plotë e NATO-së.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme22 Mars 2023
  Driton Qehaja, ish-anëtari i Bordit të Fondit Pensional të Kosovës, ka thënë se mandati i tij dhe i kolegëve ka përfunduar më...
  Lajme22 Mars 2023
  Seanca e sotme në Kuvendin e Kosovës ka nisur në një mënyrë të pazakontë. Kjo për arsye se deputeti nga radhët e...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova ka krijuar varësi të importit të energjisë elektrike nga Serbia....
  Të tjera
  Opinione22 Mars 2023
  Autori është një bashkëpunëtor i lartë në Fondacionin Jamestown në Uashington, D.C. dhe drejtues i emisioneve televizive "Bugajski Hour" të transmetuara në...
  Lajme22 Mars 2023
  Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, ka ndarë 6 vendimet që u miratuan sot në kuadër të mbledhjes së 136-të...
  Lajme22 Mars 2023
  Organizatorët e platformës “Liria ka emër”, kanë vizituar Organizatën e Veteranëve të UÇK-së. Qëllimi i kësaj vizite ishte kërkesa për ta përkrahur...
  Sport22 Mars 2023
  Karateistet kosovarë kanë mbetur jashtë Kampionati Evropian i cili do të zhvillohet në Spanjë. Arsyet janë shkaku i politikave të shtetit spanjoll,...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, i ka ftuar të gjitha partitë e kandidatët që të regjistrohen për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale në...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se nuk do të ndërhyjnë në punë e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë teksa nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.