×
 • Lajme
 • Lajme

  Reshitaj në Pejë: Shqetësuese numri i madh i të prekurve me Covid-19

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale dhe deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj, ka vizituar sot Institutin Rajonal të Shëndetit Publik në Pejë, për t’u njohur më afër me punën e këtij institucioni të rëndësishëm shëndetësor.

  Ajo gjatë takimit me drejtoreshën e Qendrës së këtij instituti Adnora Nurboja ka falënderuar punëtorët shëndetësorë lidhur me angazhimin e tyre në shërbim të shëndetit të qytetarëve për përballimin sa më të lehtë të pandemisë Covid-19.

  Reshitaj ka thënë se është shqetësues numri i madh i të infektuarve me Covid-19, e sidomos në javën e fundit.

  “Shqetësuese vazhdon të mbetet numri i madh dhe në rritje i të infektuarve me Covid-19, sidomos javën e fundit në vendin tonë”, ka shkruar ajo.Kosova vetëm në 24 orët e fundit ka shënuar gjithsej 49 raste të reja me koronavirus dhe 25 të shëruar

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Opozita serbe ka paraqitur një plan ku përfshihen disa pika. Anëtarët e opozitës Çedomir Stojkoviq dhe Ivan Videnoviç u deklaruan se Serbia...
  Lajme23 Korrik 2024
  Policia e Kosovës bashkë me Prokurorinë e Shtetit, janë duke zhvilluar një aksion në Pejë kundër disa të dyshuarve për dallavere me...
  Lajme23 Korrik 2024
  Safet Gërxhaliu, ish kryetar i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) thotë se bashkëpunimi ekonomik në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....
  Lajme22 Korrik 2024
  Debati mes dy këshilltarëve bashkiakë të Tiranës, Tedi Blushit dhe Halit Valterit degradoi në përplasje fizike këtë të hënë. Edhe pse seanca...
  Lajme22 Korrik 2024
  Gjyqtarja Valdete Daka ka treguar se përse i ishte refuzuar Faton Hajrizit kërkesa për lirim me kusht. Ajo është shprehur se Paneli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.