×
 • Sport
 • Sport

  Renditja tabelore në Superligë pas dy ndeshjeve të sotme në Prishtinë dhe Klinë

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Janë mbyllur dy ndeshjet e sotme në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll.

  Kryendeshja e sotme u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë, raporton FrontOnline.

  Në kryeqytet, Prishtina mundi pastër Feronikelin me rezultat 2:0.

  Prishtina shënon fitoren e parë me trajnerin boshnjak, Dukagjini dhe Ulpiana ndahen në paqe

  Me këtë fitore, Prishtina renditet në vendin e pestë me 21 pikë, kurse “Nikli” është në vendin e fundit me dhjetë sosh.

  Nga ana tjetër, në Klinë, Dukagjini dhe Ulpiana luajtën baras 1:1.

  Me këtë barazim, Dukagjini mbetet në vendin e tetë me 16 pikë, kurse Ulpiana në vendin e shtatë me 17 sosh./FrontOnline/

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.