Sport

Renditja tabelore e Kosovës pas humbjes së hidhur nga Irlanda e Veriut

Renditja tabelore e Kosovës pas humbjes së hidhur nga Irlanda e Veriut
19:59 | 24 Shtator 2022

Përfaqësuesja e Kosovës i ka nisur me humbje ndeshjet e muajit shtator, raporton FrontOnline.

“Dardanët” ishin sonte mysafirë të Irlandës së Veriut në kuadër të Ligës së Kombeve, grupi 2, Liga C.

Ndeshja e zhvilluar në “Wisdor Park” u mbyll baras 2:1 në favor të vendasve.

Me këtë humbje, Kosova mbetet në vendin e dytë me gjashtë pikë pas pesë ndeshjeve.

Kurse, irlandezo-veriorët në vendin e tretë me pesë sosh.

Ndeshjen e radhës, Kosova e luan në shtëpi ndaj Qipros./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera