Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rekord të shëruarish në 24 orët e fundit në Itali, shënohen 636 viktima

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Italia ka shënuar një numër rekord pacientësh të shëruar në 24 orët e fundit, edhe pse vijon rritja e numrit të viktimave dhe i rasteve pozitive me Covid-19.

  Në 24 orët e fundit janë regjistruar 636 viktima dhe 37.978 të infektuar më shumë se një ditë më parë.

  Sakaq numri i viktimave nga Covid-19 në Itali që prej nisjes së pandemisë ka arritur në 43.589, ndërsa i të infektuarve në 1.066.401.

  Fatmirësisht sot janë shënuar një numër rekord personash të shëruar, rreth 15.645 duke e çuar numrin e tyre në total 387.785.

  Aktualisht në Itali janë 635 054 të infektuar aktivë me koronavirus.

  Numri i tamponeve të kryer në 24 orët e fundit është 234 672.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Të paktën shtatë persona janë vrarë nga bombardimet ruse gjatë natës në Ukrainën veriore dhe lindore, kanë thënë zyrtarët rajonalë. Shërbimet e...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.