Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rekord i zi në Serbi: Mbi 5600 të infektuar me coronavirus dhe 27 të vdekur

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Autoritetet shëndetësore serbe kanë publikuar të dhënat më të fundit rreth gjendjes me pandeminë.

  Gjatë 24 orëve të fundit, 5,613 njerëz janë raportuar se janë infektuar në Serbi.

  Gjithashtu është bërë e ditur se brenda kësaj periudhe kohore kanë vdekur 27 persona, raporton b92.

  Tani ndodhen 5,317 persona në spitalet gjersa 182 po trajtohen me aparate për frymëmarrje.

  Që nga rasti i parë në Serbi, i cili u regjistrua më 6 mars, një total prej 97,988 rastesh janë regjistruar, dhe 1,081 njerëz kanë vdekur si rezultat i coronavirusit.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  “Kemi qenë shtete të vetmet që nuk kishim kufij. Ndërsa tani jemi të vetmit që kemi kufij”. Këtë e tha sot kryeministri...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Policia e Shtetit në Shqipëri e ka arrestuar një kosovar në Pikën Kufitare në Morinë. Personi i arrestuar ishte në kërkim ndërkombëtar...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë zjarri ditën e sotme zyrat e “İYİ Parti” në Stamboll. Një nga plumbat ka...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Vip31 Mars 2023
  Fituesi i “Big Brother Canada”, Kevin Jacobs, është tejet aktiv në rrjete sociale, pasi fitoi një numër të madh ndjekësish në ‘Instagram’,...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media, ku është theksuar se brenda dy vitesh qeverisje nga Albin Kurti,...
  Lajme31 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.